Organizator:

Smart Garden

Podziel się

Zakres tematyczny na targach inteligentnych rozwiązań dla ogrodu.

Inteligentny ogród to koncepcja wykorzystująca technologię, aby poprawić zarządzanie i pielęgnację ogrodów, terenów zielonych i roślinności na zewnątrz budynków. Smart Garden umożliwia zdalne sterowanie, monitorowanie i automatyzację różnych aspektów ogrodu. Inteligentne ogrody pozwalają właścicielom ogrodów na efektywniejsze zarządzanie i pielęgnację swoich przestrzeni zielonych, jednocześnie minimalizując marnowanie wody i innych zasobów.

Zakres tematyczny:

1. Zraszanie i nawadnianie: Systemy inteligentnego ogrodu mogą być wyposażone w czujniki wilgotności gleby, które monitorują poziom wilgotności i dostarczają odpowiednią ilość wody w zależności od potrzeb roślin. Można to zdalnie kontrolować, aby uniknąć nadmiernego lub niewystarczającego nawadniania.
2. Oświetlenie: Podobnie jak w inteligentnych domach, inteligentne ogrody mogą wykorzystywać oświetlenie LED, które można zdalnie kontrolować i programować, tworząc różne scenariusze oświetleniowe dla roślin nocą.
3. Monitorowanie roślinności: Dzięki czujnikom, kamery i innym urządzeniom można monitorować stan roślin, identyfikować szkodniki lub choroby na wczesnym etapie oraz śledzić ich wzrost i zdrowie.
4. Automatyczne zraszanie: Na podstawie prognoz pogody i danych o wilgotności gleby, systemy inteligentnego ogrodu mogą automatycznie dostosowywać harmonogram nawadniania, aby oszczędzać wodę i chronić rośliny.
5. Zwalczanie szkodników: Czujniki i systemy monitorujące mogą wykrywać obecność szkodników i automatycznie uruchamiać działania odstraszające lub zwalczające, minimalizując szkody w ogrodzie.
6. Zastosowanie nawozów: Systemy inteligentnego ogrodu mogą dostarczać nawozy w odpowiednich ilościach w zależności od potrzeb roślin, co przyczynia się do zdrowego wzrostu.
7. Monitorowanie warunków atmosferycznych: Czujniki atmosferyczne mogą dostarczać informacje o temperaturze, wilgotności i opadach, co pozwala dostosować działania pielęgnacyjne do aktualnych warunków pogodowych.
8. Zarządzanie estetyką: Systemy inteligentnego ogrodu mogą sterować elementami dekoracyjnymi, takimi jak fontanny, oświetlenie dekoracyjne czy automatyczne otwieranie i zamykanie bram.