Organizator:

Inteligentne rozwiązania dla domu i ogrodu w jednym miejscu!

Podziel się

Czym właściwie jest Inteligentny Dom? Jakie produkty można określić terminem smart home?

Co oznacza termin smart home?

Smart home, czyli inteligentny dom, to zaawansowany system, integrujący wiele urządzeń i technologii w celu automatyzacji i zdalnego zarządzania różnymi aspektami domu i ogrodu. Dzięki technologii Internetu rzeczy (IoT), urządzenia w inteligentnym domu mogą komunikować się ze sobą i być kontrolowane za pomocą smartfonów, tabletów czy komputerów. Technologia smart home przekształca tradycyjne domy w inteligentne środowiska, które oferują większy komfort, bezpieczeństwo i efektywność energetyczną.

Na system automatyki domowej, który sprawia, że w mieszkaniu jest wygodniej i bezpieczniej składają się:

komponenty funkcjonalne – np. inteligentne czujniki, oświetlenie, gniazdka, ogrzewanie, kamery oraz alarmy,
komponenty sterujące – takie jak inteligentne panele, przyciski, piloty i sterowniki.

Wszystkie te elementy są ze sobą połączone. Dzięki temu domownicy mają pełną kontrolę nad wszystkimi funkcjami i urządzeniami smart home z poziomu urządzenia mobilnego, takiego jak smartfon lub tablet. W aplikacji mobilnej można włączać i wyłączać urządzenia, zmieniać utwory w odtwarzaczu, regulować temperaturę czy jasności oświetlenia. Inteligentny dom umożliwia sterowanie domowym sprzętem z każdego miejsca na Ziemi, w którym jest dostęp do internetu.

 

 

Co sprawia, że dom jest inteligentny?

W inteligentnym domu wystarczy smartfon oraz aplikacja, by za pomocą paru kliknięć zmniejszyć lub zwiększyć temperaturę w pomieszczeniu, zmienić kolor czy jasność oświetlenia oraz włączyć lub wyłączyć dowolne urządzenie podłączone do gniazdka elektrycznego.

System smart home wyśle na telefon ostrzeżenie, gdy wykryje niepokojący ruch w mieszkaniu, obecność dymu lub gazu albo odnotuje otworzenie okna. Aby dom mógł być określony mianem inteligentnego, powinien umożliwiać intuicyjne i zautomatyzowane kontrolowanie znajdujących się w nim urządzeń oraz zapewniać domownikom wysoki poziom bezpieczeństwa.

Technologia smart home to przyszłość, która jest dostępna już dziś. Smart home to więcej niż tylko inwestycja w nowoczesne wyposażenie domu czy mieszkania. To kompleksowy system, który dostosowuje się do stylu życia mieszkańców, przynosząc liczne korzyści na co dzień.

Jesteście ciekawi, w jaki sposób technologia smart home może zmienić wasz dom i ogród? Jeśli tak, to zapraszamy Was na Targi Smart Expo, już na jesieni, a wcześniej do śledzenia aktualności na stronie oraz profilu Smart Expo na Facebooku.